Kawa z mlekiem roślinnym – czy to się może udać?

Kawa z mlekiem rozpoczynała mój dzień i ratowała go jeszcze kilkakrotnie w ciągu doby. O ile we wszystkich innych przepisach mleko z powodzeniem zastępuje się napojami roślinnymi o tyle w kawie są one po prostu niesmaczne. Kolor zupełnie nie ten, smak całkowicie nieprzyjazny. No po prostu to nie to… i co ma zrobić kobieta uzależniona od kawy z mlekiem? Kawa z mlekiem roślinnym – czy to może się udać?

Jak do wszystkiego podeszłam do tematu przeprowadzając badania empiryczne. Lałam różne napoje do zimnej kawy, ciepłej kawy, podgrzane, z lodówki i w temperaturze pokojowej.

Sprawdziłam sojowe, ryżowe i mieszanki. Śmietanki roślinne też.  Wszystko na nic – ciągle się rozwarstwiało, smak był rozwodniony i po prostu nijaki.

I wtedy pomogła porada koleżanki, która od dłuższego czasu jest już na diecie bezmlecznej – mleko kokosowe!

Koniecznie z kartonika, tłuste mleko kokosowe. Eureka i fanfary! Kolor odpowiedni, nie rozwarstwia się, smakuje dobrze z lekkim kokosowym posmakiem.

Teraz jeszcze rozwiązać problem pieczywa i będzie z górki.

 

EDIT: jeszcze jedna ważna informacja: jeśli ubijemy mleko ryżowe czy inne i powoli będziemy dolewać kawę to jest szansa, że się nie zwarzy:)

1

Zobacz więcej na moim kanale YouTube

Dowiedz się jak żyć z chorobą przewlekłą, posłuchaj rad dotyczących Twojej diety oraz zapoznaj się z najciekawszymi historiami z mojego życia!

Podobne wpisy

wszystko śmierdzi

Dlaczego wszystko śmierdzi? Po covid! Zaburzenia węchu i smaku po koronawirusie

czy owies ma gluten

Czy owies ma gluten? Owies na diecie bezglutenowej

śniadanie bez glutenu dla dziecka

Śniadanie bez glutenu dla dziecka i dorosłego – przepisy na bezglutenowe śniadania

Czy warto kupować bio produkty? Czy żywność ekologiczna jest zdrowsza?

2 thoughts on “Kawa z mlekiem roślinnym – czy to się może udać?”

  1. Witam,
    Ale mnie ucieszył ten wpis -w sam raz dla mnie, ponieważ też bardzo mi brakuje kawy ze spienionym mlekiem. Proszę tylko powiedzieć jakiej marki jest to mleko kokosowe w kartoniku i gdzie go mogę kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *