Książki o zdrowiu na prezent i nie tylko…

Czy książki o zdrowiu to dobry prezent? Można by się zastanawiać czy różne poradniki czy książki w tematyce zdrowotnej to dobry pomysł. Moim zdaniem tak, pod warunkiem, że są kupowane z pomysłem i są na dobrym poziomie merytorycznym. Do prawda unikałabym poradnika “jak schudnąć po ciąży” dla młodej mamy, albo “młodszy wygląd w 30 dni” dla cioci, ale sprawdzone, dobre książki o zdrowiu mogą ucieszyć wiele osób. Jakie ja polecam?

Książki o zdrowiu – czym się kierować kupując?

Uważam, że dobra zasada jest taka, że dla siebie kupujemy książki o zdrowiu pod nasze dolegliwości i zainteresowania, ale dla kogoś, na prezent, staramy się wybierać pozycje bardziej ogólne. Dlaczego? No ja bym się nie czuła dobrze dostając książkę “100 domowych sposobów na walkę z trądzikiem”… nawet, gdyby zamieszczone w niej porady były super skuteczne. Natomiast książki ogólnie o zdrowiu – jak najbardziej! Poniżej lista książek które moim zdaniem warte są podarowania komuś w prezencie.

Książka Lek. Autorka: Jo Marchant

Doskonała pozycja dla wszystkich, których interesuje wpływ umysłu na zdrowie. Zaprezentowana w ciekawej formie wiedza, która opiera się nie na domysłach, ale rzetelnej pracy dziennikarskiej. Autorka nie podaje gotowych rozwiązań ani metod. To nie jest poradnik o samouzdrawianiu. To książka o tym jak medycyna konwencjonalna bada i podchodzi o kwestii związanych z siłą umysłu. Moim zdaniem “must have” i pod choinkę i po prostu do biblioteki.

Książka Gluten na Widelcu. Autorzy: Peter.H.R Green, Roroy Jones

Dla przekonanych do diety bezglutenowej i nieprzekonanych. Dla entuzjastów i sceptyków. Książka “Gluten na widelcu” próbuje znaleźć złoty środek. Stawia dużo pytań, sporo wyjaśnia i co moim zdaniem jest fajne – nie próbuje dawać autorytarnych odpowiedzi. Raczej sugeruje kiedy entuzjazm na temat diety bezglutenowej jest na wyrost, a kiedy pojawiające się badania wyglądają na obiecujące. Trochę na zasadzie “wiem, że nic nie wiem”. I dzięki temu mamy wrażenie, że czytamy coś z sensem, a nie kolejny głos “za albo przeciw”. Jest też informacja o przewlekłym stanie zapalnym. Ja dokładnie tłumaczyłam to tutaj

Książka Przewodnik po świecie suplementów. Autorzy: dr Mark Moyad, Janet Lee

Solidna pozycja. Jak wiemy Polacy kochają suplementy. W magicznych pigułkach dopatrujemy się zdolności wspomagania i leczenia. I jak to w życiu bywa część działa, część nie jest pewna, a część to raczej chwyt marketingowy. W tej książce autor zadał sobie sporo trudu, żeby sprawę nieco uporządkować. Przyjrzał się wielu dolegliwościom i suplementom zalecanym na owe problemy. Po czym dokonał analizy co warto brać, co można rozważyć, a co sobie odpuścić. Warto mieć na półce, warto kupić na prezent.

Książka Tajniki suszenia żywności. Autorka: Michelle Keogh

Kto suszy te wie, że ta technika pozwala zachować wszystkie cenne składniki odżywcze i wydłużyć czas przechowywania żywności. Ale czasami nie wpadłoby nam do głowy co takiego można jeszcze włożyć do maszyny do suszenia. Rożki z musu owocowego? Rzodkiewkowe chipsy? Chlebek kukurydziany? Tak jest! To wszystko możemy mieć z “suszarki do grzybów”. Polecam fanom suszenia i tym, którzy chcą fanami zostać. Można się wciągnąć w eksperymentowanie!

 

Książka Zdrowie zaczyna się w brzuchu Autorzy: Justin Sonnenburg i Erica Sonnenburg. Zdrowie zaczyna się w brzuchu

Klasyka, której nie trzeba przedstawiać. Jak działają jelita i na co działają jelita opisane w przystępny sposób. Ciekawa pozycja, którą opisałam tutaj. 

 Książki o zdrowiu – więcej recenzji tutaj

 

baner_promocja-50proc_1

Zobacz więcej na moim kanale YouTube

Dowiedz się jak żyć z chorobą przewlekłą, posłuchaj rad dotyczących Twojej diety oraz zapoznaj się z najciekawszymi historiami z mojego życia!

Podobne wpisy

dysbioza jelitowa książka

Książka “Dysbioza jelitowa” – leczenie, objawy, diagnostyka – RECENZJA!

wszystko śmierdzi

Dlaczego wszystko śmierdzi? Po covid! Zaburzenia węchu i smaku po koronawirusie

zespół jelita nadwrażliwego książka rezencja

Zespół jelita nadwrażliwego – książka, która wyjaśni WSZYSTKO.

czy owies ma gluten

Czy owies ma gluten? Owies na diecie bezglutenowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *